Huawei S310-48P4S,S310-48P4S,S310-48P4S (48*10/100/1000BASE-T ports…
Huawei S310-48P4S,S310-48P4S,S310-48P4S (48*10/100/1000BASE-T ports… Dimensions without packaging (H x W x D) [mm(in.)] Basic dimensions (excluding the parts protruding from the body): 43.6 mm x…
Barva
B�l�
Specifikacia Huawei S310-48P4S,S310-48P4S,S310-48P4S (48*10/100/1000BASE-T ports…
Dimensions without packaging (H x W x D) [mm(in.)] Basic dimensions (excluding the parts protruding from the body): 43.6 mm x 442.0 mm x 220.0 mm (1.72 in. x 8.66 in.) Maximum dimensions (the depth is the distance from ports on the front panel to the parts protruding from the rear panel): 43.6 mm x 442.0 mm x 227.0 mm (1.72 in. x 17.4 in.
x 8.94 in.) Dimensions with packaging (H x W x D) [mm(in.)] 90.0 mm x 550.0 mm x 360.0 mm (3.54 in. x 17.4 in. x 21.65 in.
x 14.17 in.) Chassis height [U] 1 Installation type Rack mounting,Desk mounting,Wall mounting Chassis material Metal Weight without packaging [kg(lb)] 3.24 (7.14) Weight with packaging [kg(lb)] 4.29 (9.46) Typical power consumption [W] 48.64 Maximum power consumption [W] - Without PoE: 63.7 W - Full PoE load: 462.80 W (PoE: 380 W) Static power consumption [W] 34.04 100% power consumption [W] 48.64 Number of fans modules 2 Maximum number of physical ports on the entire device 52 Maximum number of GE ports 52 Maximum number of FE ports 48 Uplink ports 4 x GE SFP ports Downlink ports 48 x 10/100/1000BASE-T ports (380 W, PoE+) Long-term operating temperature [°C(°F)] -5°C to +50°C (23°F to 122°F) at an altitude of 0-1800 m (0-5905.44 ft.) Restriction on the operating temperature variation rate [°C(°F)] When the altitude is 1800–5000 m (5906–16404 ft.), the highest operating temperature reduces by 1°C (1.8°F) every time the altitude increases by 220 m (722 ft.). Devices cannot start when the temperature is lower than 0°C (32°F). The operating temperature ranges from –5°C (23°F) to +45°C (113°F) when optical modules with transmission distances greater than or equal to 60 km are used.
Storage temperature [°C(°F)] –40°C to +70°C (–40°F to +158°F) Long-term operating relative humidity [RH] 5% RH to 95% RH (non-condensing) Long-term operating altitude [m(ft.)] 0–5000 m (0–16404 ft.) Storage altitude [m(ft.)] 0-5000 m (0-16404 ft.) Power supply mode AC built-in Rated input voltage [V] - AC input: 100 V AC to 240 V AC, 50/60 Hz - High-voltage DC input: 240 V DC Input voltage range [V] - AC input: 90 V AC to 290 V AC; 45 Hz to 65 Hz - High-voltage DC input: 190 V DC to 290 V DC Maximum input current [A] 6 A Console port RJ45 Dying gasp Supported Service port surge protection [kV] Common mode: ±7 kV Power supply surge protection [kV] Differential mode: ±6 kV; common mode: ±6 kV Types of fans Built-in Heat dissipation mode Air cooling for heat dissipation, intelligent fan speed adjustment Airflow direction Air intake from left and air exhaust from right PoE Supported Maximum PoE power consumption [W] 380 PoE+ power interfaces 48 Full load PoE power consumption 15.4W (802.3af) 24 Full load PoE power consumption 30W (802.3at) 12 Certification EMC certification Safety certification Manufacturing certification